OPRAWA I DRUK PRAC


Oprawa i druk prac jest jedną z głównych usług oferowanych w naszej firmie i należy do naszej specjalności, gdyż mamy w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. U nas mogą Państwo wydrukować i oprawić: Pracę Dyplomową, Licencjacką, Inżynierską, Magisterską, Seminaryjną, Rozprawę Doktorską lub cokolwiek innego. Do oprawy prac stosujemy okładki twarde (kanałowe) i miękkie (bindowane lub termozgrzewalne - trwale klejone). Klasyczny kolor każdej oprawy to: granat, bordo, zieleń lub czarny.

Sama oprawa pracy (bez drukowania) wykonywana jest u nas od ręki i trwa ok. 5-10 min. Jeśli oprawa połączona jest w wydrukiem pracy to czas uzależniony jest od ilości oczekujących zleceń. Przeważnie jest to 0,5 - 1,5 h (pod warunkiem, że praca jest dobrze ułożona i zapisana w formacie PDF).
W razie konieczności wymiany kartek (stron) w oprawionej już pracy, każdą z dostępnych u nas okładek można rozłożyć, wymienić strony i oprawić ponownie.

TWARDA OPRAWA PRAC

Jest to najpopularniejsza i najbardziej reprezentacyjna metoda oprawy posiadająca sztywną/twardą okładkę skóropodobną i metalowy kanał, w którym zaciskane są kartki (dlatego też ta oprawa nazywana jest często kanałową). Napisy na okładkach mogą być wykonane w kolorze złotym, srebrnym lub tylko tłoczone (bez nakładania koloru). Wykonujemy również okładki tzw. personalizowane czyli możemy na okładce wytłoczyć np. nazwę uczelni, temat pracy, nr albumu, imię i nazwisko lub dowolny podany przez Państwa tekst. Możliwe jest też wykonanie napisu na grzbiecie okładki. W tego typu okładkę można oprawić do 300 kartek/600 stron.

MIĘKKA OPRAWA PRAC

Oprawa miękka jest również chętnie wykorzystywana do oprawy prac i wszelkiego rodzaju dokumentów (prezentacji, sprawozdań, audytów itp). Każda miękka oprawa posiada z przodu przeźroczystą folię (przez, którą widoczna jest strona tytułowa pracy), a z tyłu kolorowy kartonik skóropodobny. Do wyboru mamy 9 kolorów takich opraw.
W naszej ofercie dostępne są trzy rodzaje opraw miękkich:

- Bindowanie grzebieniowe - polega na przedziurkowaniu i połączeniu kartek plastikowym grzbietem (grzebieniem) - w tego typu okładkę można oprawić do 500 kartek/1000 stron,
- Termobindowanie - jak sama nazwa wskazuje jest to oprawa termozgrzewalna (trwale klejona). Termookładka posiada wewnątrz klej, który pod wpływem temperatury rozpuszcza się i trwale łączy oprawiane dokumenty - do 200 kartek/400 stron
UWAGA!!! Przy oprawie w termookładkę nie stosujemy metalowych zszywek (jak się często zdarza), u nas kartki są wyłącznie klejone!
- Listwa wsuwana / zaciskowa - oprawa ta polega na nasunięciu na dokumenty plastikowej listwy zaciskowej - do 150 kartek/300 stron.

Jeżeli oddają Państwo pracę z płytą CD możemy wkleić trwale specjalną foliową kopertę do CD z tyłu okładki. Takie rozwiązanie chroni płytę przed zagubieniem lub zniszczeniem, a poza tym podnosi poziom i prestiż oddawanej pracy.

DRUKOWANIE PRAC

W naszej firmie duży nacisk kładziemy na jakość wydruków. Wykonujemy je na wysokiej klasy drukarkach laserowych i dbamy o ich serwis, dzięki czemu wydruki są czyste i wyraźne a kolory żywe, nasycone z lekkim połyskiem (jest to ważne zwłaszcza przy drukowaniu zdjęć czy wykresów).
Standardowo druk wykonujemy na zwykłym papierze typu Polspeed lub Pollux, ale przez wzgląd na doświadczenie polecamy drukować na papierze satynowanym grubości 90-120g, gdyż jest to papier szlachetny wysokiej jakości i białości i prace bardzo ładnie się na nim prezentują, a poza tym papier ten dedykowany jest specjalnie do drukarek laserowych przez co kolory na nim wychodzą rewelacyjnie. Papier ten dostępny jest w naszej firmie.
Pracę do druku można przynieść do nas na nośniku USB, płycie CD, przysłać na nasz e-mail lub otworzyć u nas z własnej poczty.

UWAGA - WAŻNE!!!
Przed dostarczeniem do nas pracy do druku należy zwrócić szczególną uwagę na to jak ma być drukowana praca (jednostronnie czy dwustronnie) i odpowiednio ją do tego ustawić tzn. do druku jednostronnego każda strona powinna mieć margines lewy większy od prawego (z uwagi na oprawę), natomiast do druku dwustronnego należy ustawić marginesy lustrzane a numery stron najlepiej ustawić na środku lub jeśli muszą być w rogu to ustawić naprzemiennie (prawo - lewo). Jeśli już praca jest dobrze ułożona to zalecamy zapisać ją do PDF (osobny plik z pracą jednostronną i osobny z dwustronną). PDF jest formatem, który gwarantuje identyczny wygląd pracy przy otwarciu na większości komputerach. Oczywiście zalecamy też dostarczyć pracę w Wordzie, gdyż w razie jakichś poprawek w Worda można jeszcze ingerować. W razie jakiegoś problemu - służymy pomocą.

Gotową pracę można u nas wypalić na płytę CD (płyty są dostępne na miejscu) oraz wydrukować naklejkę samoprzylepną z opisem pracy.

UWAGA!! - jeśli drukujecie Państwo więcej prac lub jeśli umówicie się w kilka osób z uczelni - prosimy upomnieć się o rabat, a my chętnie go udzielimy. Serdecznie zapraszamy.Tak oprawiamy prace

Oprawy introligatorskie szyte

11 (2)
11 (1)